Pierwsze w Polsce Centrum Rehabilitacji Medycznej w Formie Medycyny Fitness
+48 730 095 654
Dr Zbigniew Kwardc jesteśmy partnerem medical fitness w USA jesteśmy partnerem medical fitness w USA jesteśmy partnerem medical fitness w USA

CERTYFIKOWANE KURSY SPECJALIZUJĄCE

MEDICAL FITNESS POLAND

Medycyna Fitness, Trening Medyczny to przede wszystkim profesjonalizm oraz skuteczność. Dwie cechy, którym najbardziej zależy naszym pacjentom, zespoliliśmy w jedną całość. Opierając się na licznych badaniach jak również publikacjach znanych i cenionych naukowców stworzyliśmy pakiet certyfikowanych kursów Trenera Medycznego. Dzięki współpracy z Polski Towarzystwem Medycyny Fitness byliśmy w stanie stworzyć prężny system, który pomaga ludziom osiągnąć równowagę i prowadzić zdrowy tryb życia.

Zdobądź wiedzę od pierwszych w Polsce praktyków i badaczy Medycyny Fitness, Treningu Medycznego. Zobacz objawy, które w sposób niekorzystny wpływają na efekt prowadzonego przez Ciebie treningu lub terapii. Poczuj na sobie pracę odpowiednich mięśni. Prowadź własne treningi medyczny z niespotykaną dotąd  jakością i skutecznością.

Aktualnie mamy do zaoferowania pakiet kursów Trenera Medycznego, który przeznaczony jest dla lekarzy, trenerów personalnych, fizjoterapeutów, instruktorów kulturystyki, instruktorów fitness, dietetyków czy studentów kierunków medycznych lub sportowych. Pakiet kursów obejmuje możliwości rozwoju obecnego rynku Klientów, jak również szukanie sposobów dotarcia do nowych grup.

W skład pakietu kursów Medical Fitness Poland wchodzą:

 • Trener Medyczny

  Kurs  ukierunkowany na pracę z pacjentem indywidualnie i grupowo. Na kursie uczymy metod tworzenia indywidualnych i zindywidualizowanych grupowo leczniczych programów treningowych dla pacjentów/klientów z dysfunkcjami zdrowotnymi.

  100 godzin 30%-wykłady  70 %- ćwiczenia praktyczne

 • Trener Medyczny Personalny

  Kurs ukierunkowany na pracę z pacjentem/klientem indywidualnie. Na kursie uczymy metod tworzenia indywidualnych programów leczniczych dla pacjentów/klientów z dysfunkcjami zdrowotnymi.

  100 godzin   30% – wykłady   70 % – ćwiczenia praktyczne

 • Trener Medyczny Sportu

  Kurs ukierunkowany na pracę indywidualną z włączeniem pacjenta/klienta po kontuzji do treningu i sportu. Na kursie uczymy tworzenia indywidualnych leczniczych programów treningowych na różnych etapach leczenia urazów z wprowadzeniem pacjenta/klienta do treningu i sportu.

  100 godzin 30% – wykłady   70 % – ćwiczenia praktyczne

 • Medical Fitness Trainer

  Kurs Trenera Medycznego z certyfikatem w j. angielskim

  100 godzin 30% – wykłady   70 % – ćwiczenia praktyczne

Realizujemy kursy w niezależnych blokach tematycznych. 

 • Trener Medyczny BASIC

  Jest to pierwsza część kursu. Jej zadaniem jest wprowadzenie Cię w koncepcję Medycyny Fitness, Treningu Medycznego. Zdobywasz umiejętności umożliwiające rzetelną i kompleksową ocenę stanu zdrowia pacjenta. Ocena ta przeprowadzana jest pod kątem indywidualnych uwarunkowań biomechanicznych, anatomicznych, typu treningu oraz sposobu żywienia. Dzięki kompleksowej diagnostyce możliwa jest kwalifikacja do poszczególnych programów leczniczych proponowanych przez Medycynę Fitness, Trening Medyczny. Program w dużym stopniu usprawnia interakcję między Tobą, a Twoim pacjentem/klientem.

 • Trener Medyczny ORTHOPEDY

  Ten program kursowy dedykowany jest przede wszystkim dla lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów personalnych, a także dla instruktorów pływania, trenerów kulturystyki oraz fitness, którzy na co dzień spotykają się z jednostkami ortopedycznymi. Ideą tego modułu jest zgłębienie tajników samodzielnego programowania indywidualnych, leczniczych programów treningowych. Celem programu jest także zdobycie umiejętności nowatorskiego stosowania metod treningowych w wybranych jednostkach chorobowych. Program swoim zasięgiem obejmuje między innymi: dyskopatię, zerwanie ACL, zapalenie ścięgna Achillesa czy uszkodzenie stożka rotatorów. Dzięki programowi współpraca na linii Ty – pacjent nabiera realnego kształtu, a jej miejscem stają się przystosowane do tego ośrodki medyczne, centra rehabilitacyjne, a także kluby fitness, wellness i wiele innych.

 • Trener Medyczny CARDIOLOGY

  Kurs ten przeznaczony jest przede wszystkim dla tych z Was, którzy w swojej pracy spotykają się również ze schorzeniami ze strony układu krwionośnego oraz chorobami cywilizacyjnymi. Na kursie omawiany jest nie tylko wpływ właściwego odżywiania na wytrenowanie organizmu ale także na zapobieganie chorobom cywilizacyjnym oraz regenerację organizmu po różnego rodzaju ingerencjach lekarskich. Jego nadrzędnym celem jest nie tylko prezentacja, ale także sukcesywne wdrażanie metod kontroli wpływu żywienia i treningu na określone cele treningowe, lecznicze czy terapeutyczne. Program kursowy obejmuje m. in. zasady kwalifikacji pacjentów czy kształtowanie standardów współpracy z lekarzem prowadzącym, fizjoterapeutą oraz trenerem personalnym.

 

Na kursach prezentujemy metody naukowo badawcze w treningu medycznym. Kursy prowadzą instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem.

 

mgr Darek Straszewski absolwent Akademii Medycznej w Łodzi na kierunku Fizjoterapia ekspert w zakresie rehabilitacji medycznej i treningu medycznego. Posiada  24 letnie doświadczenie w terapii pacjentów po urazach sportowych. W ramach współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki wspiera Anitę Włodarczyk i innych zawodników  na szczeblu olimpijskim. Na kursach  chętnie w ćwiczeniach i praktyce dzieli się swoją wiedzą.
mgr Piotr Wasil absolwent II kierunków Fizjoterapii i Wychowania Fizycznego w Akademii  Wychowania Fizycznego w Warszawie ekspert w zakresie programowania treningu medycznego. Posiada 15 letnie doświadczenie w prowadzeniu treningu medycznego dla pacjentów z włączeniem innych metod rehabilitacji medycznej. Na kursach w ćwiczeniach i praktyce prezentuje metody naukowo badawcze tworzenia leczniczych programów treningowych.

Zapytaj o szkolenie


Medical Fitness Poland

Warszawa, Mokotów
ul. Narbutta 4/1b

tel. +48 730 095 654
e-mailrecepcja@medical-fitness.com.pl
e-mailbiuro@medical-fitness.com.pl

Medical Fitness Poland